Standings By Class
PlaceCompetitorFirst RunSecond RunTotalRace Points
      
 Women Class 12 (80-84)  TimeRace Points
1Schneider, Trudi1:15.171:17.382:32.550.00
      
 Women Class 11 (75-79)  TimeRace Points
1Droege, Anna1:05.251:10.422:15.670.00
2Auseklis, Nancy1:05.331:11.032:16.365.14
      
 Men Class 12 (80-84)  TimeRace Points
1Thompson, Keith1:06.571:12.252:18.820.00
      
 Men Class 11 (75-79)  TimeRace Points
1Olberg, Knut56.521:00.081:56.600.00
2Slivinski, Stephen1:04.381:09.342:13.72148.30
3Ward, Frank1:05.691:12.782:18.47189.44
4Beguin, Fred1:08.721:15.092:23.81235.70
      
 Men Class 10 (70-74)  TimeRace Points
1Kronthaler, Thomas1:01.971:04.662:06.630.00
2Hudson, Nick1:01.921:05.492:07.416.22
3Sarchett, Bob1:06.421:09.192:15.6171.62
4Taylor, Donald1:14.341:20.122:34.46221.97
-Marsh, StewDNFDNSDNF 
      
 Women Class 9 (65-69)  TimeRace Points
1Jordan, Nancy1:28.511:30.822:59.330.00
      
 Women Class 8 (60-64)  TimeRace Points
1Frankel, Tracy1:13.331:18.652:31.980.00
-Paup, Chris1:08.37DNFDNF 
      
 Women Class 7 (55-59)  TimeRace Points
1Koffler Boyman, Tiana1:03.931:06.302:10.230.00
      
 Women Class 6 (50-54)  TimeRace Points
1Panke, Liesl59.141:03.622:02.760.00
2Black, Heather1:05.061:09.872:14.93100.13
      
 Women Class 4 (40-44)  TimeRace Points
1Alexandrescu, Dana57.2859.501:56.780.00
      
 Men Class 9 (65-69)  TimeRace Points
1Dorris, George59.071:01.722:00.790.00
2Duffie, John1:01.641:02.972:04.6131.94
3Harbottle, Jack1:00.271:05.452:05.7241.22
4O'Connor, Kevin1:02.641:05.542:08.1861.79
5Vernon, William1:04.701:06.832:11.5389.80
6Allred, Jackson1:21.461:24.142:45.60374.68
      
 Men Class 8 (60-64)  TimeRace Points
1Adams, Michael59.031:01.992:01.020.00
2Masur, Mark1:03.131:05.952:09.0867.27
3Graham, Greg1:05.291:07.132:12.4295.14
4Delong, Jeffrey1:05.721:08.142:13.86107.16
      
 Men Class 7 (55-59)  TimeRace Points
1Merritt, Vernon59.681:01.542:01.220.00
2Madsen, Greg59.451:04.422:03.8722.08
3Canihan, William1:01.771:03.782:05.5536.08
      
 Men Super Seed  TimeRace Points
1Maxwell, Chris (M07)54.4156.521:50.930.00
2Jalili, Thunder (M06)55.3155.901:51.212.55
3Ries, Bryan (M05)55.4057.721:53.1219.94
4Brower, Mark (M08)55.4357.861:53.2921.49
5Campbell, John (M07)56.6257.441:54.0628.50
6Cunha, Cliff (M09)55.5958.951:54.5432.87
7Burns, Duncan (M05)57.2258.931:56.1547.53
8Park, Ken (M07)57.3559.221:56.5751.35
9Vetterlein, Andrew (M07)59.0159.841:58.8572.11
10Smith, Bart (M09)58.901:03.352:02.25103.07
      
 Men Class 6 (50-54)  TimeRace Points
1Feldmann, Robert1:02.801:05.242:08.040.00
      
 Men Class 2 (30-34)  TimeRace Points
1Lunsford, Jack1:06.221:09.152:15.370.00

Scoring Details
Race points: F=1010
Classes: Intermountain masters 5-year age classes with men's super seed
Courses: All racers on one course