Standings By Class
PlaceCompetitorFirst RunSecond RunTotalRace Points
      
 Women Class 11 (75-79)  TimeRace Points
1Auseklis, Nancy1:10.611:13.342:23.950.00
2Droege, Anna1:13.721:13.012:26.7319.51
      
 Men Class 12 (80-84)  TimeRace Points
1Thompson, Keith1:12.451:16.012:28.460.00
      
 Men Class 11 (75-79)  TimeRace Points
1Olberg, Knut1:01.541:02.372:03.910.00
2Slivinski, Stephen1:10.771:11.932:22.70153.16
3Ward, Frank1:12.441:16.492:28.93203.94
4Beguin, Fred1:14.431:19.282:33.71242.90
5Reithner, Robert1:30.871:35.063:05.93505.53
      
 Men Class 10 (70-74)  TimeRace Points
1Kronthaler, Thomas1:07.281:05.582:12.860.00
2Hudson, Nick1:07.811:07.622:15.4319.54
3Marsh, Stew1:08.711:09.302:18.0139.15
4Sarchett, Bob1:10.341:14.402:24.7490.31
      
 Women Class 9 (65-69)  TimeRace Points
1Jordan, Nancy1:28.931:32.403:01.330.00
      
 Women Class 8 (60-64)  TimeRace Points
1Paup, Chris1:15.731:12.402:28.130.00
2Frankel, Tracy1:19.151:22.082:41.2389.32
      
 Women Class 7 (55-59)  TimeRace Points
1Koffler Boyman, Tiana1:13.001:12.552:25.550.00
      
 Women Class 6 (50-54)  TimeRace Points
1Panke, Liesl1:04.701:07.332:12.030.00
2Black, Heather1:11.621:11.622:23.2485.75
      
 Women Class 5 (45-49)  TimeRace Points
1Larrabee, Jane1:15.911:14.082:29.990.00
      
 Women Class 4 (40-44)  TimeRace Points
1Alexandrescu, Dana1:04.321:04.172:08.490.00
      
 Women Class 1 (18-29)  TimeRace Points
1Black, Alexandra1:09.521:10.022:19.540.00
      
 Men Class 9 (65-69)  TimeRace Points
1Dorris, George1:05.261:04.582:09.840.00
2Smith, Bart1:05.671:06.772:12.4420.22
3Ragan, James1:08.451:11.552:20.0079.03
4Vernon, William1:11.571:11.432:23.00102.37
-Duffie, JohnDNF1:06.91DNF 
-O'Connor, KevinDNF1:07.25DNF 
      
 Men Class 8 (60-64)  TimeRace Points
1Delong, Jeffrey1:08.461:12.022:20.480.00
2Graham, Greg1:10.541:10.252:20.792.23
-Masur, Mark1:10.43DNSDNF 
      
 Men Class 7 (55-59)  TimeRace Points
1Merritt, Vernon1:05.761:05.902:11.660.00
2Canihan, William1:06.281:07.222:13.5014.12
3Madsen, Greg1:04.711:08.882:13.5914.81
      
 Men Super Seed  TimeRace Points
1Maxwell, Chris (M07)58.5358.381:56.910.00
2Jalili, Thunder (M06)59.2058.461:57.666.48
3Park, Ken (M07)59.831:00.141:59.9726.44
4Campbell, John (M07)59.061:00.952:00.0126.78
5Brower, Mark (M08)59.951:00.652:00.6031.88
6Ries, Bryan (M05)59.011:02.042:01.0535.77
7Cunha, Cliff (M09)1:01.981:01.572:03.5557.36
8Burns, Duncan (M05)1:02.051:02.532:04.5866.26
9Adams, Michael (M08)1:03.491:04.172:07.6692.87
10Vetterlein, Andrew (M07)1:04.341:04.372:08.71101.94
      
 Men Class 5 (45-49)  TimeRace Points
1Larrabee, Scott1:12.901:13.852:26.750.00

Scoring Details
Race points: F=1010
Classes: Intermountain masters 5-year age classes with men's super seed
Courses: All racers on one course